SUVEPÄEVAD 

Aegna

Aegna on tore väikesaar Tallinna lähedal, mis sobib hästi seiklusrikkaks ühe- või kahepäevaseks väljasõiduks.

Aegnale saab minna peaaegu iga ilmaga, saarel on mitu imekaunist laagripaika telkimiseks ja soovi korral saab saarel ka katuse all magada.

Lisaks matka ja varustuse eest võime hoolitseda kõhutäie eest lõkke peal kokates. Saare põnevate paikadega saab tutvuda geopeitust mängides. 

Kui kollektiivis on inimesi, kes kindlasti ei taha süstaga sõita, siis Aegnale on suvel ka regulaarne laevaliin otse Kalasadamast.

Optimaalne kajakimatka grupi suurus on 6-15 inimest, kuid läbirääkida annab ka suuremate kampade puhul.

Ühepäevase matka hind on 50€ inimene, kahepäevase matka hind on 144€.

Hind sisaldab süstasõidu varustust, matkajuhte ja sööke.

*Väga hullu ilma ja marutuule korral on võimalus tulla meie juurde Karuskosele, teha suitsusauna, magada majas ja matkata rabas või Soomaa jõgedel.

 

Pakri saared

Pakrite matk on meie kõige ägedam süstamatk.

 

Kahepäevane matk Suur- ja Väike Pakri saartele on sobilik aktiivsetele seltskondadele, kes on valmis võtma kaks päeva meretaguseks seikluseks. Pakrite tõmbenumbriks on lisaks maailmakuulsale geoloogia mälestisele Pakri pangale, Nõukogude ajast pärinevad pommisihtmärkidena kasutatud laeva ja sõjaväetehnika vrakid, kuid samas ka õrnad alvarid, põhjakalda pankrannik, rusuvallid ja rannarootsi asustuse jäljed endiste külaasemete ja kahe säilinud kiriku näol. 

 

Esimesel päeval

Matk algab kogunemisega Kurkse sadamas. Täpne marsruut oleneb valitsevatest tuultest, eelistatuim laagripaik on Suur-Pakri NE nurgas. 

Laagri üles sättinud, teeme retke Väike-Pakri püsiasunike juurde rikkalikule õhtusöögile, kus pakutakse kohalikku mägiveisest valmistatud hõrgutist, tagasi laagrisse toob meid saare traktor, et nautida õhtut telksaunast vette hüpates ja kauni vaatega laagripaika Läänemerele. 

Teisel päeval

Teisel päeval aerutame ümber vrakkide ja rändrahnude, proovime panga all süstaga surfilainete püüdmist ja ronime pangast üles alvareid ja katakombe uudistama. Enne mandrile tagasi aerutamist teeme lõuna rannarootslaste kabeli juures.

 

Matka pikkus kuni 40 km, eelnev süstasõidu kogemus ei ole vajalik. Matka hind on 160€ inimene ja sisaldab süstavarustust, grupijuhte, toite, sauna ja traktorisõitu.

Broneeri või küsi personaalset pakkumist!

Aitäh! Vastame esimesel võimalusel.