top of page

ADVENTURE TRAINING CAMP SERIES

EXPLORING BOUNDARIES

One year and four camps - with the aim of boosting mental health,  physical readiness, being in good company and learning new skills. 


The adventure training series takes place once every season and focuses on learning the activities available at this time of the year and thereby achieving personal well-being.

  • Autumn brings us bonfires, solo canoeing skills, bog wildness and self-preservation tips and tricks. We add the Nordic joy of life - smoke sauna. Registration is open here.

  • In winter, we focus on skiing and its different landscapes, starting with cross-country and ending with touring skis, in order to enjoy the different perspectives that come with them. 

  • In spring, we climb the heights (climbing lessons with instructors) and bloom with nature - we are on the tracks that touch the heart and relationships.

C4D8EC90-2321-4AEA-A72E-9CB83D7A30B7_1_201_a.jpeg

Fall camp
Dates:21.-23.10

Location: Soomaa

THOUGHT

The exploring boundaries adventure therapy weekends are for people who feel that the way to "survive" both mentally and physically in todays chaotic and rapidly changing world  is to push their personal boundaries.  The instructors are the best specialists in their field -  trainers of outdoor activities and instructors whose daily work is to offer people self-development through life-changing experiences, self-transcendence through comfort zone mapping and therapeutic effect through  a safe environment creation. The camp has created all the possibilities for this. Physical activities are always accompanied by a discussion circle to see what's happening inside - self-care, relationships and mental health.

 

Adventure training sessions take place in various locations across Estonia, and if possible, we add new events to the agenda with activities that have arisen.

WHO WE ARE

The creators of the training series are Hiking Guides, Mothers and Women who have reached the same point through their very different life paths - with an urgent need to draw strength from nature and adventures in order to be the best versions of themselves. This experience also gives courage to offer a similar experience to others - a safe space for pushing boundaries and the therapeutic effect of adventures and nature. We cooperate with the most powerful minds in our field, in whom we know that in addition to high-quality activities, trainers are also empathic and understand the needs of human nature.

Helens family business is Kari Outdoors, find out about other activities on the website karioutdoors.com

Mariells family business is the Sea Kayaking Estonia.

mariell

Olen Mariell Jüssi, seiklustegevuste juhendaja ja Eesti üks hinnatumaid veematkajuhte. Olles sündinud 80-ndate aastate lõpul loodusteadlaste perre, kus imikud seljas või paadis alati kaasas, on raske tõmmata piiri, kust välitegevustes ja -tingimustes hakkama saamine minu elus hakkas. Samas veematkade juhendamise ja matkaaerutamise väljaõpet koolitajaks alustasin 9 aastat tagasi British Canoeing süsteemis, tänaseks olen kvalifitseeritud kanuu- ja meresüstatreener, süsta- ja kanuumatkajuht kärestikulistel jõgedel. Vahest ehk olulisemaks kui vilumust ülitehniliste elementide läbimisel, pean huvi ja oskust inimestega töötamisel. Üheks kõige keerulisemaks ja võluvamaks pean inimestega töötamist õues, sest see keskkond esitab alati juba ise väljakutseid. Meil kõigil on erinevad põhjused tunda ebamugavust, hirmud ja viisid õppimiseks ning turvaliselt tundmiseks. See on see koht, kus oskan valgust õigesse kohta näidata ja toetada. Minu elu üheks suurimaks väljakutseks, mille endale aastaid tagasi olen valinud, oli Tallinna kesklinnast Eesti kõige hõredamini asustatud kohta, Soomaale, elama asumine. Lisaks Sea Kayaking Estonia tegevustele olen suur suusa- ja lumesõber. Viimastel talvedel Haanjas resideerudes olen tajunud, kuidas suuskadel liikumine - nii suusarajal, mäenõlval kui otse läbi laante, üle küngaste ja järvede - ühendab mind kodumaaga ja leevendab lõunamerele pagemise kihku. Samuti pakub külm, vähene valgus ja selles keskkonnas hästi hakkama saamine võimalusi, end paremini tundma õppida ning vaba ja õnnelikuna tunda.

Olen Helen Kari - matkajuht, loodusõppe retkejuht ja matkareisijuht. Minu elukäik on olnud pidev piiride nihutamise ja julguse testimise jada - olen juba varajasest noorusest otsustanud vastu võtta väljakutseid ja püüdnud rajada oma reaalsust ise, vahel tehes teiste silmis täiesti ebaloogilisi samme. Nüüdseks on sarnaste mõtlejate võrgustik laiem ja julgem on suuremalt unistada - olen loonud kodu maale, mis tihti avatud külalistele, looduslähedase eluviisi koolitustele ja muidu uudistajatele - julgus kutsub ligi rohkem julgust! Aktiivtegevused looduses on olnud minu vaimse tervise päästjad. Eriti armastan vett ja sellega seonduvat - vahel piisab ka lihtsalt mere või voolava vee läheduses olla, kuid veel parem on end selle läheduses füüsiliselt pingutada, et vaim puhata saaks. Pakun seda rõõmuga ka matkalistele. Lisaks matkajuhi tööle, mis viib mind Eesti rabadest, järvedest ja väikesaartest Teravmägede ja Nepaalini, olen ka sotsiaalteaduste magister ning inimeste heaolu - mis on kooskõlas keskkonna ja looduse heaoluga - on minu suur kirg ja missioon. Soovin väga, et inimesed julgeksid astuda sarnaseid samme oma turvalisuse ja mugavuse piiridest välja, et nad näeks, et on võimelised rohkemaks ning on tugevamad kui arvavad. Aastatepikkune töö looduses inimestega on tõestanud, et õigeaegne käehoidmine, personaalne lähenemine inimeste vajadustele ja turvalise ruumi loomine ükskõik, millises maailma või Eesti otsas, aitab inimestel end leida ja õnnelikum olla. Olen aru saanud, et see ongi minu superpower - tean, tunnen ja aitan vahendada looduses liikumise terapeutilist mõju!

exploring boundaries_helen

PRODUCTS

bottom of page