top of page

SEIKLUSTREENINGUTE LAAGRISARI

PIIRINIHUTUS ehk EXPLORING BOUNDARIES

Üks aastaring ja neli laagrit - eesmärgiks turgutada vaimset tervist,  füüsilist valmisolekut, olla heas seltskonnas ja õppida midagi uut. 


Seiklustreeningu sari toimub igal aastaajal vähemalt ühe korra ning keskendub just sellel aastaajal kättesaadavate aktiivtegevuste õppimisele ning seeläbi isikliku heaolu saavutamisele.

  • Sügis toob meile lõkketule, kanuuoskused, raba metsikuse ja enesehoiu nipid ja trikid. Lisame kaamosesse põhjamaist elurõõmu ja suitsusauna. Registreerimine on avatud siin.

  • Talvel keskendume suusatamisele ja selle erinevatele vahenditele alustadesi murdmaa- ja lõpetades matkasuuskadega, et nautida nendega kaasnevaid erinevaid perspektiive. 

  • Kevadel ronime kõrgustesse (instruktoritega ronimisõpe) ja õitseme koos loodusega - puudutame teemasid, mis puudutavad südant ja suhteid.

C4D8EC90-2321-4AEA-A72E-9CB83D7A30B7_1_201_a.jpeg

Sügislaager
21.-23.10  

Asukoht: Soomaa

MÕTE

Sari on mõeldud inimestele, kes tunnevad, et viis praeguses kaootilises maailmas ja kiiresti muutuvates oludes nii vaimselt kui ka füüsilselt “ellu jääda”, on oma isiklike piiride nihutamine. Laagrite juhendajad on oma ala parimad spetsialistid -  aktiivtegevuste koolitajad ning instruktorid, kelle igapäevatöö on pakkuda inimestele enesearengut läbi elumuutvate kogemuste, eneseületusi läbi mugavustsooni kaardistamise ning teraapilist mõju läbi  turvalise keskkonna loomise. Laagris on loodud kõik võimalused selleks kõigeks. Füüsilistele tegevustele lisandub alati aruteluring vaimu ergutamiseks - enesehoid, suhted ja vaimne tervis.

 

Seiklustreeningu laagrid toimuvad erinevates asukohtades üle Eesti ja võimalusel lisame päevakorda tekkinud tegevustega uusi sündmusi.

MEIE

Koolitussarja loojad on Matkajuhid, Emad ja Naised, kes on jõudnud oma väga erinevate eluteede kaudu täpselt ühte punkti - tungiva vajadusega ammutada looduselt ja seiklustelt jõudu, et olla enese parimad versioonid. See kogemus annab ka julgust, et sarnast kogemust ka teistele pakkuda - turvalist ja hoitud ruumi piiride nihutamiseks ning aktiivtegevuste ja looduse terapeutilist mõju. Teeme koostööd oma ala vägevaimatega, kelle puhul teame, et lisaks kvaliteetsele tegevuste läbiviimisele, on koolitajad ka emapaatilised ja mõistavad inimloomuse vajadusi.

Heleni pereettevõte on Kari Outdoors, mille teiste tegevuste kohta uuri kodulehelt karioutdoors.com

Marielli pereettevõte tegevuste kohta saab pildi Sea Kayaking Estonia lehel ringi vaadates.

mariell

Olen Mariell Jüssi, seiklustegevuste juhendaja ja Eesti üks hinnatumaid veematkajuhte. Olles sündinud 80-ndate aastate lõpul loodusteadlaste perre, kus imikud seljas või paadis alati kaasas, on raske tõmmata piiri, kust välitegevustes ja -tingimustes hakkama saamine minu elus hakkas. Samas veematkade juhendamise ja matkaaerutamise väljaõpet koolitajaks alustasin 9 aastat tagasi British Canoeing süsteemis, tänaseks olen kvalifitseeritud kanuu- ja meresüstatreener, süsta- ja kanuumatkajuht kärestikulistel jõgedel. Vahest ehk olulisemaks kui vilumust ülitehniliste elementide läbimisel, pean huvi ja oskust inimestega töötamisel. Üheks kõige keerulisemaks ja võluvamaks pean inimestega töötamist õues, sest see keskkond esitab alati juba ise väljakutseid. Meil kõigil on erinevad põhjused tunda ebamugavust, hirmud ja viisid õppimiseks ning turvaliselt tundmiseks. See on see koht, kus oskan valgust õigesse kohta näidata ja toetada. Minu elu üheks suurimaks väljakutseks, mille endale aastaid tagasi olen valinud, oli Tallinna kesklinnast Eesti kõige hõredamini asustatud kohta, Soomaale, elama asumine. Lisaks Sea Kayaking Estonia tegevustele olen suur suusa- ja lumesõber. Viimastel talvedel Haanjas resideerudes olen tajunud, kuidas suuskadel liikumine - nii suusarajal, mäenõlval kui otse läbi laante, üle küngaste ja järvede - ühendab mind kodumaaga ja leevendab lõunamerele pagemise kihku. Samuti pakub külm, vähene valgus ja selles keskkonnas hästi hakkama saamine võimalusi, end paremini tundma õppida ning vaba ja õnnelikuna tunda.

Olen Helen Kari - matkajuht, loodusõppe retkejuht ja matkareisijuht. Minu elukäik on olnud pidev piiride nihutamise ja julguse testimise jada - olen juba varajasest noorusest otsustanud vastu võtta väljakutseid ja püüdnud rajada oma reaalsust ise, vahel tehes teiste silmis täiesti ebaloogilisi samme. Nüüdseks on sarnaste mõtlejate võrgustik laiem ja julgem on suuremalt unistada - olen loonud kodu maale, mis tihti avatud külalistele, looduslähedase eluviisi koolitustele ja muidu uudistajatele - julgus kutsub ligi rohkem julgust! Aktiivtegevused looduses on olnud minu vaimse tervise päästjad. Eriti armastan vett ja sellega seonduvat - vahel piisab ka lihtsalt mere või voolava vee läheduses olla, kuid veel parem on end selle läheduses füüsiliselt pingutada, et vaim puhata saaks. Pakun seda rõõmuga ka matkalistele. Lisaks matkajuhi tööle, mis viib mind Eesti rabadest, järvedest ja väikesaartest Teravmägede ja Nepaalini, olen ka sotsiaalteaduste magister ning inimeste heaolu - mis on kooskõlas keskkonna ja looduse heaoluga - on minu suur kirg ja missioon. Soovin väga, et inimesed julgeksid astuda sarnaseid samme oma turvalisuse ja mugavuse piiridest välja, et nad näeks, et on võimelised rohkemaks ning on tugevamad kui arvavad. Aastatepikkune töö looduses inimestega on tõestanud, et õigeaegne käehoidmine, personaalne lähenemine inimeste vajadustele ja turvalise ruumi loomine ükskõik, millises maailma või Eesti otsas, aitab inimestel end leida ja õnnelikum olla. Olen aru saanud, et see ongi minu superpower - tean, tunnen ja aitan vahendada looduses liikumise terapeutilist mõju!

exploring boundaries_helen

TOOTED

bottom of page